3 nowinki internetowe z listopada

Wśród listopadowych nowości internetowych pojawiło się coś dla osób zmotoryzowanych, użytkowników popularnego komunikatora, a także wielbicieli muzyki. Przedstawiamy czołową trójkę, o której każdy powinien wiedzieć, aby móc korzystać z możliwości, jakie zostały dla nas przygotowane.

 

  1. Płatność za autostradę w aplikacji YanosikJedną z popularnych nawigacji jest Yanosik. Od niedawna nie tylko pokazuje trasę i dystans, który mamy do pokonania, ale umożliwia również dokonywania płatności za płatne odcinki autostrad. Stało się to za sprawą zintegrowania nawigacji z państwowym systemem e-TOLL. Wystarczy poświęcić kilka chwil na wprowadzenie niezbędnych danych, aby bilet został zakupiony. Tym samym już nie trzeba zbaczać z drogi na stację benzynową, żeby opłacić przejazd płatną autostradą, przy której nie ma tzw. bramek. W razie konieczności istnieje też opcja anulowania zakupionego biletu.
  2. Wysyłanie wiadomości do siebie za pomocą WhatsAppaZdarza się, że natrafimy w sieci na ciekawy artykuł, którego nie mamy czasu w danej chwili przeczytać albo chcielibyśmy zapisać sobie coś ważnego, by móc do tego powrócić za jakiś czas. Jednym ze sposobów jest wysłanie wiadomości do samego siebie. Do niedawna nie było takiej opcji w popularnym komunikatorze WhatsApp, który wielu ceni m.in. za szyfrowanie End-To-End. Postanowiono to zmienić i zgodnie z listopadowymi doniesieniami, obecnie jest to w fazie testowej, udostępnione dla wybranej grupy użytkowników, a wkrótce pojawi się u wszystkich.
  3. Spotify Wrapped 2022, czyli muzyczne podsumowanie rokuChcesz się dowiedzieć, jakie utwory oraz jacy wykonawcy byli na szczycie list przebojów w mijającym 2022 roku? Za sprawą Spotify Wrapped 2022 wszystko staje się jasne. Uchylając rąbka tajemnicy, zdradzimy, że na polskim rynku królował rap, ale w ścisłej czołówce jest też gwiazda pop Sanah.W listopadzie pojawiły się informacje o aktualizacjach popularnych aplikacji, co wielu użytkowników z pewnością ucieszyło. Portal z nowinkami internetowymi trzyma rękę na pulsie i dostarcza najświeższe newsy dotyczące między innymi aplikacji.