nintendo switch

5 najpopularniejszych gier na Nintendo Switch

Nintendo Switch niewątpliwie podbiło serca graczy na całym świecie. Urządzenie wyróżnia się przede wszystkim szeregiem innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym może być zarówno konsolą stacjonarną, jak i przenośną. To jednak nie sam wygląd wyróżnia Nintendo Switch wśród innych dostępnych na rynku urządzeń. Dzieje się tak również za sprawą doskonałych parametrów, dzięki którym konsola jest w stanie obsługiwać wiele gier w świetnej jakości. Pod tym względem Nintendo Switch zaskakuje nawet bardzo zaawansowanych graczy i przekłada się na zdecydowanie lepszy niż dotychczas komfort gry. Niemniej dostępność gier może zdecydowanie utrudnić wybór tej najlepszej. Jakie są najpopularniejsze gry na Nintendo Switch? Na którą z nich warto się zdecydować?

1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – nieustannie najlepsza gra na Nintendo Switch

Gra The Legend of Zelda to jedna z chętniej wybieranych gier action RPG. Jej popularność wynika w dużej mierze z rozszerzenia fabuły na wiele innych gatunków takich, jak gra surwiwalowa czy logiczna. Graczy zachwyca również zapierająca dech w piersiach grafika, z odwzorowaniem której Nintendo Switch radzi sobie świetnie, a także idealnie dopasowana ścieżka dźwiękowa oraz wiele możliwości gry. Rozgrywka ma dużo elementów dowolności, co szczególnie doceniają gracze nielubiący ściśle narzuconych reguł gry i ceniący sobie samodzielne podejmowanie decyzji.

The Legend od Zelda jest pełna zagadek logicznych, a także zadań i pytań, z którymi musi zmierzyć się główny bohater. Nie tylko podstawowe czynności można wykonywać na różne sposoby – rozgrywka daje wiele możliwości również w kwestii walki z przeciwnikami, co jest naprawdę wyjątkową opcją, jak na tego typu rozgrywkę. Dzięki temu świat The Legend of Zelda: Breath of the Wild długo pozostaje niezbadany, a sama gra dostarcza rozrywki nawet na kilkaset godzin. 

 

2. Ori and the Will of the Wisps – wyjątkowa grafika i niesamowita ścieżka dźwiękowa

Ori and the Will of the Wisps zachwyca przede wszystkim niesamowitym dopracowaniem nawet najmniejszych detali. To gra pełna emocji, wrażeń, fabuły i magii. Na wyjątkowość rozgrywki przekłada się również niesamowity, grany przez orkiestrę soundtrack, który sprawia, że niejednemu graczowi kręci się łezka w oku. Ori and the Will of the Wisps to klasyczna platformówka, która umożliwia eksplorowanie naprawdę dużego świata. Niemniej przepiękna animacja i oprawa graficzna to nie wszystko, czym propozycja zaskoczy graczy. Studio duży nacisk, podobnie, jak w przypadku pierwszej części, postawiło na fabułę. Rozgrywka jest momentami naprawdę wymagająca oraz wymaga logicznego myślenia. 

 

3. Super Mario Odyssey – propozycja dla miłośników platformówek

Super Mario Odyssey, w przeciwieństwie do poprzednich odsłon tej kultowej gry, stawia przede wszystkim na eksplorację. Do dyspozycji gracza jest bowiem niezliczona liczba intrygujących lokacji, które tylko czekają na odkrycie, a niekiedy skrywają też liczne skarby, a nawet przeciwników do pokonania. Produkcja jest wyjątkowo rozległa, dzięki czemu zapewni wiele godzin ciekawie spędzonego czasu nawet dla bardzo wymagających graczy.  

 

4. Animal Crossing: New Horizons – sielskie życie na rajskiej wyspie

Choć na pierwszy rzut oka Animal Crossing: New Horizons może wydawać się nudną grą, bynajmniej nie jest to przypadek, tylko celowy zabieg twórców. Na rozgrywkę składa się bajkowa, kolorowa grafika i przeurocze postacie. Z pewnością na ustach niejednego gracza dzięki Animal Crossing: New Horizons pojawi się uśmiech, a problemy dnia codziennego odejdą w niepamięć.

W grze można przede wszystkim integrować się z innymi użytkownikami, pielęgnować swój dom i ogród, zajmować się sprzedażą różnego rodzaju towarów oraz zbierać plony, a także odwiedzać wyspy swoich przyjaciół. Animal Crossing: New Horizons to gra zsynchronizowana z czasem rzeczywistym, dzięki czemu życie na wyspie toczy się swoim rytmem. Innych zadań i możliwości można się spodziewać za dnia, a innych nocą. Gra nie jest taką z rodzaju przejść i zapomnieć, ona dostarcza codziennej rozrywki i relaksu po ciężkim dniu w pracy czy w wolnej chwili.

 

5. Super Smash Bros. Ultimate – najbardziej rozbudowana bijatyka w świecie gier na konsole

Pierwszym zaskoczeniem, jakie przeżywa większość graczy sięgając po Super Smash Bros. Ultimate jest to, jak bardzo rozbudowana została nie tylko plansza, ale również postacie. Gra z pewnością otwiera wiele możliwości, dzięki czemu dostarczy rozrywki na długie godziny. Użytkownik może wybierać spośród kilku poziomów trudności – zadania będą dopasowane do jego wymagań i potrzeb. Gra zdobyła wielu zwolenników również dzięki rozbudowanej fabule i urozmaiceniom – na gracza czekają walki z bossami oraz skomplikowane lokacje. Na wielu arenach utrudnieniem są interaktywne obiekty oraz nieprzewidziane zagrożenia. Wszystko to sprawia, że Super Smash Bros. Ultimate wyróżnia się na tle innych, typowych gier bijatyk. To świetna propozycja, którą, dzięki Nintendo Switch, można zabrać ze sobą niemal wszędzie.