Apex Legends wymagania PC

Tytuł znany pod nazwą Apex Legends to gra w modelu „free-to-play”. Innymi słowy jest to darmowa produkcja z systemem mikropłatności (sklep znajdujący się w grze oferuje wyłącznie przedmioty o charakterze kosmetycznym, a nie ulepszenia). Prezentowana gra jest strzelaniną z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP), która została osadzona w futurystycznym świecie znanego z serii Titanfall. Producentem tej gry jest studio Respawn Entertainment. Produkt trafił na rynek dzięki firmie Electronic Arts pełniącej rolę wydawcy.

Prezentowana gra stworzona została z myślą o grze na komputerze, konsoli Xbox One oraz Play Station 4. Produkcja ta jest spin-offem, który powstał po skasowaniu trzeciej części zaliczanej do tego cyklu. Jest to gra reprezentująca bardzo modny i popularny gatunek Battle Royale, więc z pewnością przypadnie do gustu fanom innych gier tego typu, takich jak „Playerunknown’s Battlegrounds”, „Fortnite: Battle Royale” czy też „Dying Light: Bad Blood” oraz wszystkim osobom nastawionym na ciekawą rozrywkę sieciową z innymi graczami z całego świata. Warto dodać, że prezentowana gra wprowadza kilka ciekawych pomysłów do świata gier Battle Royale.

Apex Legends wymagania PC:

Wymagania minimalne:
procesor Intel Core i3-6300 3.8 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz,
6 GB RAM,
karta graficzna 1 GB GeForce GT 640 / Radeon HD 7730 lub lepsza,
22 GB wolnego miejsca na dysku HDD oraz system operacyjny Windows 7 64-bit.

Wymagania zalecane dla osób chcących cieszyć się optymalną grafiką i wydajnością:
procesor Intel Core i5-3570K 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz,
8 GB RAM,
karta graficzna 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza,
22 GB wolnego miejsca na dysku HDD oraz system operacyjny Windows 7 64-bit.

Fabuła gry

Produkcja znana jako Apex Legends jest grą przeznaczoną do rozrywki wieloosobowej, więc nie posiada klasycznego wątku fabularnego. Warto jednak zaznaczyć, że akcja tej gry toczy się w świecie science fiction, którego atmosfera i historia są znane graczom. Jest to oczywiście świat Titanfall, w którym miała miejsce wojna pomiędzy dwiema frakcjami – jedną grupę stanowiło potężne konsorcjum korporacji, a drugą zbuntowani mieszkańcy planet, które były przez tę korporację wykorzystywani. Po zakończeniu wojny, tereny na których prowadzone były walki zostały zrujnowane i opuszczone. Ludzie, którzy pozostali na tych obszarach, podjęli się trudnego zadania budowy cywilizacji od nowa. Elementem kultury tej nowej cywilizacji stały się igrzyska Apex – są to brutalne zawody, których uczestnicy muszą walczyć ze sobą na śmierć i życie.

Rozrywka w Apex Legends polega więc na wcieleniu się w jednego z uczestników wspomnianych wyżej igrzysk. Warto dodać, że w porównaniu z innymi grami Battle Royale, w Apex Legends nie sterujemy anonimowym futurystycznym gladiatorem, a konkretną legendą. Bohater ten ma więc własną historię oraz cele. Do wyboru mamy wielu bohaterów, takich jak na przykład Wraith – wojowniczkę, która cierpi na amnezję i ma możliwość manipulacji czasem oraz przestrzenią czy też Caustic – naukowiec oraz myśliwy, który doskonale wie jak posługiwać się gazami bojowymi. Nic więc dziwnego, że ze względu na ciekawe pomysły, wielu graczy sprawdza wymagania Apex Legends i instaluje tę grę na swoich komputerach lub gra w nią na konsolach.

Mechanika gry – co warto o niej wiedzieć?

Apex Legends to strzelanina Battle Royale z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Maksymalna liczba graczy biorących udział w jednej bitwie to 60 osób, które dzielą się na 20 drużyn po 3 graczy w każdej. W pierwszej kolejności gracze lądują na planszy i poszukują broni (pistolety maszynowe, karabiny, snajperki, strzelby, itp.). Najlepszym rozwiązaniem jest wylądowanie na statku zaopatrzeniowym, na którym znajduje się zwykle najlepsza broń i sprzęt. Następnie gracze eliminują się do momentu, gdy na polu bitwy zostanie tylko jedna drużyna, która zostaje ogłoszona zwycięzcą. Warto dodać, że każdy bohater posiada swoje unikalne umiejętności. Istnieje też możliwość zbierania sztandarów po poległych towarzyszach i wskrzeszania ich w określonych miejscach.Warto dodać, że każdy bohater posiada swoje unikalne umiejętności. Istnieje też możliwość zbierania sztandarów po poległych towarzyszach i wskrzeszania ich w określonych miejscach. Istnieje też system punktów doświadczenia i nagród w postaci przedmiotów kosmetycznych. Warto zaznaczyć, że gra nie posiada trybów dla pojedynczego gracza – jest ona bowiem nastawiona wyłącznie na rozgrywkę sieciową.

Apex Legends wymagania i kwestie techniczne

Gra Apex Legends opiera się o zmodyfikowany silnik znany jako Source Engine, który został utworzony przez Valve (jest on znany z produkcji, takich jak na przykład Half-Life 2). Gra zapewnia oprawę graficzną na bardzo atrakcyjnym, wysokim poziomie. Co prawda pod względem technicznym, gra może odstawać od innych najnowszych produkcji tego typu, ale trzeba zaznaczyć, że animacje, tekstury i oświetlenie są na zadowalającym poziomie.

Jeśli chodzi o graczy konsolowych to ich nie interesuje hasło Apex Legends wymagania minimalne. Dla takich osób konieczne jest po prostu posiadanie konsoli Play Station 4 lub Xbox One. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku osób, które chcą pograć w Apex Legends na komputerze. Zalecane są powyższe specyfikacje.