Fortnite – Jakie wymagania sprzętowe

Z pewnością każdy z nas słyszał o grze, która wciągnęła dosłownie miliony i też te miliony można zarobić grając w nią i zyskując sukcesy. Mowa tutaj oczywiście O jakże popularnej grze fortnite, która podbiła serca ogromnej rzeszy graczy. Jest to darmowa gra akcji przeznaczona tylko i wyłącznie do gry w ramach Multiplayer. Całość oparta jest na podstawowych zasadach typu Battle Royale w, których to 100 losowych graczy trafia na wyspę i może przetrwać tylko jeden. Została ona uznana najlepszych i najbardziej popularnych gier. Sama rozgrywka rozpoczyna się w ten sposób, że na samym jej początku otrzymujemy tylko kilof, a wszystkie niezbędne bronie przedmioty i dodatkowe akcesoria będziemy zdobywać wraz z postępem gry.

Fortnite wymagania pc

Rzecz jasna fortnite to gra, która wraz ze wzrostem swojej popularności coraz bardziej się rozrastała powodując że aktualnej wersja jest nie tylko bardzo pojemna pod kątem samej wagi, ale także wymagań jakie musi spełnić nasz system, by móc cieszyć się nią 100%. Opiera się ona na silniku unreal Engine 4 i mimo że posiada dość kreskówkową stylistykę to wymaga dość potężnych silników graficznych, by móc ją udźwignąć. Poniżej prezentujemy wymagania minimalne i rekomendowane dla gry fortnite.

 

Fortnite wymagania minimalne:
System operacyjny: Windows 7/8/10 64bit
Procesor: Intel Core i3 4xxx 2.4Ghz
Karta graficzna: Intel HD 4000 Pamięć: 4GB RAM
Wymagane miejsce na dysku HDD: 16 GB
DirectX – DirectX 11.0

Fortnite wymagania sprzętowe:
System operacyjny: Windows 10 64bit
Procesor: Intel Core i5 2.8Ghz
Karta graficzna: Nvidia GTX 660 lub AMD Radeon 7870 2GB
Pamięć: 8GB RAM
Wymagane miejsce na dysku HDD: 20 GB DirectX – DirectX 11.0

 

Ile waży fortnite?

Ciężko jest jednoznacznie wskazać ile zajmuje fortnite, czy też ile gb ma fortnie? Ostatecznie musimy mieć także na względzie fakt iż grata oprócz podstawowego dysku jaki zajmuje będzie wymagała też samego miejsca na liczne aktualizacje, które wychodzą regularnie wraz z innymi eventami. W efekcie jeśli chcemy grać nie tylko dla przyjemności, ale także dla zarobku pamiętajmy żeby być zawsze na bieżąco będzie to o nas wymagało nie tylko regularnego usprawnienia sprzętu, ale także powiększenia pojemności gdyż aktualny 20 GB będzie w zupełności niewystarczające, gdyż już nowy dodatek waży kolejne kilka GB. Ostatecznie jednak musimy być przygotowani na wydatek rzędu kilku tysięcy zł, aby nasz sprzęt i mógł dać sobie radę z tą pozornie prostą acz wciągającą grą.
Fortnite wymagania android
Pamiętajmy także że owa gra jest również dostępna na Androida (przynajmniej w teorii). Tutaj również nasz telefon musi wykazywać dość znaczące parametry i należeć raczej do górnej półki pod kątem wydajności. Oczywiście twórcy dopiero obiecali obecność gry na Androida Jednakże spis dostępnych telefonów na jakich będzie można uruchomić został on już o publiczny i prezentujemy go poniżej.

Samsung Galaxy A5 (2017)
Samsung Galaxy A7 (2017)
Samsung Galaxy J7 Prime / Pro / 2017
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy On7 (2016)
Samsung Galaxy S9 / S9+
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge
Samsung Galaxy S8 / S8+
LG G6
LG V30 / V30+
Motorola Moto E4 Plus
Motorola Moto G5 / G5 Plus / G5S
Motorola Moto Z2 Play
Nokia 6
Google Pixel 2 / XL
Huawei Mate 10 / Pro / Lite
Huawei Mate 9 / Pro
Huawei P10 / P10 Plus / P10 Lite
Huawei P9 / P9 Lite
Huawei P8 Lite (2017)
Razer Phone
Sony Xperia XA1 / Ultra / Plus
Sony Xperia XZ / XZs / XZ1