eSports to zbiorcza nazwa zawodów organizowanych wyłącznie w grach wideo lub zawodach zespołowych. Jednak nie wszystkie gry można za takie uznać.
Po pierwsze, musi mieć tryb multiplayer. Po drugie, programiści muszą przestrzegać pewnych zasad uczciwości, aby dwóch lub więcej uczestników było równych na każdym etapie gry. Jeśli interesuje Cię harmonogram aktualnych turniejów CS:GO, zalecamy odwiedzenie strony https://player-space.com/ i zapoznanie się z najnowszymi informacjami.
Rodzaje i kategorie eSportów
Esports to dość złożony rodzaj rywalizacji w grach wideo. Obecnie istnieje wiele dyscyplin sportowych na każdy gust i kolor. Nie ma oficjalnych definicji e-sportów, ale można je podzielić na następujące kategorie:
⦁ Strzelanki (Counter Strike, Quake, Overwatch, Point Blank).
⦁ Strategia (Dota 2, Legue of Legends, Starcraft 2).
⦁ Samoloty myśliwskie (Mortal Kombat, Tekken).
⦁ Symulatory (FIFA, Project CARS).
Powstanie i rozwój eSportu
Esport, zwany także esportem, to wirtualna rywalizacja gier komputerowych. Konkurujący gracze nazywani są graczami. Jeśli wcześniejsze gry były offline, gracze zainstalowali oprogramowanie na komputerze lub laptopie i zaplanowali strategię, wykonali zadania wyznaczone przez algorytm gry, dziś eSport jest rozpoznawany jako wirtualny sport z turniejami online i turniejami LAN (sprzęt do gier) spotykających się w pewnym miejsce. i konkurować). Mecze treningowe, kwalifikacje, kwalifikacje, turnieje, wielkie mistrzostwa, nagrody pieniężne, sponsoring – te elementy są również nieodłączne od eSportu i sportu w grze.
Esporty powstały w czasach, gdy jedna osoba miała okazję konkurować z drugą w grze komputerowej. Integralną częścią popularnych konkursów jest rozrywka (dlatego nikt nie ogląda curlingu), co w kontekście gier komputerowych oznacza grafikę i dynamikę procesu. Pierwszą grą, która spełnia te wymagania, był legendarny Doom 2 z walką drużynową.
Bardziej zaawansowany technicznie następca Quake’a, pierwotnie przeznaczony do wspólnego (multiplayer – multiplayer), stał się prawdziwym e-sportowcem.
Popularność Quake’a przyczyniła się do powstania Cyberathlete Professional Alliance (CPL) w 1997 roku. Tak pojawił się e-sport, a wraz z nim nowe ligi WCG, ESL i ich regionalne odmiany.
Jak zostać e-sportowcem
Żaden nastolatek nie odmówi gry dla zabawy i jednoczesnego otrzymywania pieniędzy. Uczestnictwo w turniejach jest dozwolone w różnych krajach od 16 lub 18 roku życia, ale dzieci zwykle rozpoczynają treningi dużo wcześniej, od 11-13 lat. Tylko w ten sposób, zdaniem profesjonalistów, jest szansa na sukces w e Sporcie.
Co ci najbardziej doświadczeni gracze i trenerzy radzą początkującym cybergraczom:
● Przede wszystkim kup szybki komputer do gier;
● wybierz konkretną grę, taką jak Dota 2, Heroes of the Storm lub StarCraft 2;
● zaleca się trenowanie co najmniej 4-5 godzin dziennie, najlepiej 40 godzin tygodniowo;
● znajdź czas na oglądanie mistrzostw, aby dokładnie przestudiować grę, jej cechy, wszystkie możliwe taktyki, bacznie obserwować wszelkie zmiany;
● Mając pewność swoich umiejętności, musisz znaleźć zespół na swoim poziomie na forach tematycznych.