playstation 5 gry

Gry na PlayStation 5 – sprawdź, w co będzie można zagrać!

Gry na PlayStation 5 – sprawdź, w co będzie można zagrać!

W czerwcu Sony na prezentacji online przedstawiło swoją najnowszą konsolę, czyli PlayStation 5. Zademonstrowano nie tylko jej wygląd i parametry, ale też pokazano część tytułów, które zostaną na nią wydane. Przedstawiamy zapowiedziane gry na PlayStation 5

Świetne osiągi najnowszej konsoli od Sony sprawiają, że gracze z niecierpliwością czekają na jej premierę. Duże emocje budzą także zapowiadane gry. Wśród nich można znaleźć kontynuacje świetnych serii, ciekawe nowości oraz świeże odsłony hitów sprzed wielu lat. Dowiedz się, w jakie gry na PlayStation 5 już niedługo będzie można zagrać!

Gry na PlayStation 5

Gry na PlayStation 5 będą z pewnością zachwycać swoim wyglądem i płynną rozgrywką. Niesamowite parametry konsoli pozwalają uzyskać osiągi porównywalne z bardzo wydajnym PC. Z tego względu gracze z całego świata nie mogą się doczekać, kiedy w końcu będą mogli chwycić za pada, by się o tym przekonać. Tym bardziej, że będzie z czego wybierać!

Najwięcej emocji budzą kontynuacje świetnie przyjętych tytułów, a w szczególności , czyli sequel Horizon Zero Dawn z 2017 roku. Rzesze fanów czekają również na najnowszą część popularnej serii Assassin’s Creed: Valhalla. Wiele osób z pewnością od razu zakupi też Resident Evil 8: Village, ponieważ poprzednia część była świetnie oceniana przez graczy i krytyków. Na konsoli Sony będzie można zagrać też w wydane po latach kolejne części takich kultowych gier jak Oddworld, LittleBigPlanet czy Ratchet & Clank.

Z nowości na pewno największą ekscytację budzi wyczekiwany Cyberpunk 2077 od polskiego studia CD Projekt RED. Godne uwagi są też m.in. Ghostwire Tokyo, Godfall czy Kena: Bridge of the Spirits.

Jakie starsze gry będą kompatybilne z PlayStation 5?

PlayStation 5 bez problemu będzie można zagrać w swoje ulubione gry z PS 4 czy PS 3, 2 a nawet 1. Dzięki temu posiadana kolekcja się nie zdezaktualizuje. Wiele osób nadrobi też zaległości i tytuły, na które dotychczas nie miała czasu. Kilka lat po wydaniu ceny gier zwykle spadają. Wielu graczy nie chce lub nie może pozwolić sobie na ich kupno w chwili premiery. Cierpliwość popłaca – w upatrzoną grę jak najbardziej można zagrać, jeśli tylko zaczeka się na jej przecenę. Wtedy często udaje się też załapać się na korzystne promocje. W ten sposób można w końcu zagrać w dobrze oceniane gry oraz nieśmiertelne klasyki, wydając na nie naprawdę niewiele. 

Ze starszych gier, które na pewno warto wziąć pod uwagę, można wymienić m.in.: Grand Theft Auto V i IV, Wiedźmina III, Minecrafta, Red Dead Redemption, Skyrim, The Last Of Us czy Heavy Rain. Wiele z nich doskonale przeszło próbę czasu. Nadal dobrze się prezentuje oraz gwarantuje satysfakcjonującą rozrywkę. Warto dodać je do swojej kolekcji, ponieważ są świetnymi pozycjami, które warto znać. Do niektórych z powodzeniem można nieustannie wracać, ponieważ otwarty świat lub mnogość zakończeń pozwalają za każdym razem odkryć coś nowego.

Gdzie można tanio kupić gry na PlayStation 5?

Starsze i nowsze gry na PlayStation 5 najtaniej można oczywiście kupić przez Internet. W sieci działa sporo serwisów oferujących sprzedaż digitalnych oraz pudełkowych wersji, jak np. 4console.pl. Dzięki przystępnym promocjom w ten sposób można niedrogo skompletować zróżnicowaną biblioteczkę ciekawych tytułów, które zagwarantują niezapomnianą rozrywkę na setki godzin. Łącząc ze sobą starsze klasyki i najnowsze hity można spędzić przy PlayStation 5 wiele przyjemnych wieczorów czy weekendów. 

PlayStation 5 będzie konsolą o niesamowitych parametrach, dlatego gry na nią będą z pewnością doskonale się prezentować. Po premierze warto jednak pamiętać też o starszych tytułach, które nadal zachwycają swoją fabułą i/lub rozgrywką. Kompletuj swoją bibliotekę rozważnie, a wcale nie wydasz na nią majątku!