Jak dostać się do e-sportu i od czego zacząć?

Myślę, że wielu fanów CS:GO marzyło o wejściu na dużą scenę, graniu przed tysiącami widzów i pozostawieniu śladu w historii, na GameBoss dostępnych jest kilka turniejów CS:GO i wiele innych gier, wszystko w jednym miejscu jest mega wygodne. Ale jak dostać się do e-sportu? Uważam, że nie ma gwarancji i jednej odpowiedzi. Dlatego postanowiłem Ci w tym pomóc. Zbierając odpowiedzi od różnych profesjonalnych graczy cybernetycznych, udało mi się zidentyfikować wspólne podobne opinie. Nie jest to w 100% odpowiedź na pytanie „jak dostać się do e Sportu?”, ale na pewno pomoże Ci postawić pierwsze kroki w tym kierunku.

I tak oto moja lista, która skupia wielu profesjonalistów:

Umiejętność
Oczywiście jest to ważna część, ale powiesz: „Pfft, to już zrozumiałe”. Nie! Niestety wielu graczy tego nie rozumie, zadaniem gracza nie jest tylko perfekcyjne strzelanie, nie. Ważne jest, aby móc poprawnie myśleć, mieć żelazny charakter, zachować spokój w każdej krytycznej sytuacji i podejmować najbardziej optymalne decyzje dla rozwoju sytuacji w ciągu kilku sekund. Musisz także doskonalić swoją wiedzę o czasie (kiedy wróg i w jakiej sekundzie może dotrzeć do określonego punktu na mapie, wiedzieć, ile czasu może zająć przejście do określonego punktu itp.).

Adekwatność

Tak, cała gra, zarówno twoja, jak i twoich towarzyszy, również bezpośrednio zależy od tego. Zachowanie spokoju to „złota zasada” w e-sporcie. Nastrój i umiejętności twoich towarzyszy zależą od tego, więc naucz się kontrolować siebie, bez względu na to, jak bardzo twoi przeciwnicy mają pecha w grze lub jak bardzo twoi koledzy z drużyny psują grę.
Zapomnij MM

Jest rok 2022, liczba oszustów w grze rośnie, a wraz z nią nowi gracze. Dlatego MM nie doprowadzi do niczego dobrego. Szansa bycia zauważonym nawet na globalach wynosi 0. Zapomnij o MM. Graj na profesjonalnych placach zabaw (Faceit, ESEA itp.). Obszary te mają graczy na wyższym poziomie i utrudniają im poruszanie się, ale jeśli uda ci się dostać na szczyty w tych obszarach, nie zapomnij szybko zostać zauważony. I właśnie wtedy będziesz miał dostęp do czerwonego dywanu w eSportach.

Problem zespołowy
Postanowiłem umieścić ten akapit prawie na końcu. Cóż, droga do e-sportu nie jest otwarta dla wszystkich. Więc bądźmy szczerzy. Nawet jeśli zbierzesz drużynę swoich przyjaciół i po prostu świetnych graczy, nie będziesz w stanie przebić się jako zespół. Czemu? Zacznijmy od tego, że w historii eSportu jest znacznie więcej graczy solowych niż już zjednoczonych drużyn. Większość drużyn wchodzi do e-sportu ze sponsorem. A do tego musisz zainwestować dużo pieniędzy, aby zostać awansowanym i zauważonym. Dlatego nie trać czasu na naukę i szukanie fajnych graczy, skup się na swojej grze.

Dodatkowy bonus
Tutaj od razu powiem kilka punktów, które nie pomogą tak bardzo, ale na pewno będą plusem. Zacznijmy od tego, że potrzebujesz komputera, na którym można uruchomić grę bez cienia fryzów. Szybki Internet, myślę, że bardzo dobrze rozumiesz, że Twoja reakcja w grze i strzelanie zależą również od wydajności Twojego komputera i Internetu. Zgadzam się, że trafienie w cel poruszający się płynnie jest znacznie łatwiejsze.

Strumień
Gwarantuję Ci, że jeśli dotrzesz na szczyt, mając dobry komputer i Internet, wiele osób będzie Cię oglądać. Wiele osób lubi oglądać grę zawodowców, a to zwiększy szanse na to, że zostaniesz zauważony, poza tym możesz uzyskać dobre wsparcie, a nawet pierwszych widzów, co może również promować Cię do eSportu.