Jak e-sport rozwija umiejętności komunikacyjne i poszerza krąg społeczny

Umiejętności komunikacyjne należą do 3 najważniejszych umiejętności w większości nowoczesnych zawodów. Naukowcy twierdzą, że umiejętność komunikowania się i budowania kontaktów będzie najbardziej poszukiwaną umiejętnością, której pracodawcy będą szukać w przyszłości. I śledź wszystkie wydarzenia e-sportowe. możesz odwiedzić https://progamestars.com/, tutaj znajdziesz tylko najistotniejsze i najbardziej interesujące wiadomości.

Dlatego konieczne jest rozwijanie tych umiejętności już w wieku szkolnym. I można to zrobić, w tym za pomocą eSportu.

O socjalizacji dzieci i cybersporcie

Wiele osób uważa, że ​​dzieci, które grają w e-sporty, nie komunikują się zbyt wiele w prawdziwym życiu. Liczne doświadczenia pokazują, że jest odwrotnie. Jako nastolatek grając w CS w klubach komputerowych lub na prawdziwych arenach nawiązuje się wielu przyjaciół. Niektórzy z nich są przyjaciółmi do dziś. I to nie tylko faceci z różnych krajów. To ludzie, których poznali na zawodach, znaleźli wspólny język i zaprzyjaźnili się.

O komunikacji online

Komunikacja online jest integralną częścią współczesnego życia. Czy wszystko powinno być offline? Gdybym zadał sobie to pytanie przed pandemią, odpowiedź byłaby jednoznaczna tak. Ale teraz, po półtora roku kardynalnych przemian na świecie, nie jestem pewien, czy jest to możliwe.

Jeśli chodzi o graczy e-sportowych, ważne jest, aby zrozumieć, że nie żyją w wirtualnej rzeczywistości. Na przykład drużyny biorą udział w kwalifikacjach online, ale finał turnieju odbywa się w fizycznej lokalizacji. Niestety, dzisiaj są pewne trudności z prowadzeniem turniejów e-sportowych offline z powodu pandemii, ale jestem pewien, że sytuacja wkrótce się zmieni i będziemy mogli wrócić do zwykłego formatu wydarzeń.

O umiejętnościach rozwijanych przez eSport
Aby być odnoszącym sukcesy e-sportowcem, musisz regularnie trenować i doskonalić swoje umiejętności – dlatego jedną z pierwszych umiejętności, jakie rozwija e-sport, jest wytrwałość. Ponadto, jak już wspomnieliśmy, ważne jest, aby móc komunikować się: zarówno z chłopakami z zespołu, jak iz przeciwnikami i tak dalej.

Ponadto eSports uczy Cię analizowania nowych informacji, trenuje Twoją reakcję i „zmusza” do nauki języka angielskiego, ponieważ drużyny często mają graczy z różnych krajów. A także, zgodnie z moimi osobistymi obserwacjami, podczas gry oczy są dobrze wyćwiczone, ponieważ uczeń nie koncentruje się na jednym punkcie, ale „biega po ekranie”.

Wniosek
Nie bój się, że nastolatki wolą komunikację online od prawdziwego życia. Dla obecnego pokolenia dzieci internet jest tą samą organiczną częścią życia, co samochody hybrydowe lub elektryczne, wystrzeliwanie rakiet w kosmos, fast food i tak dalej. Nie jest to ciekawostka i nie jest to coś nowego, czyli nieznanego i niebezpiecznego – dla nich jest to naturalne i organiczne. Co więcej, umiejętność prawidłowego komunikowania się online przyda się w większości zawodów przyszłości, więc nastolatki szkolą ważną umiejętność. I jeszcze jedna ważna kwestia: współczesne dzieci nawiązują znajomości w sieci, a ich przyjaźń bardzo często przeradza się w prawdziwe życie. Tak więc moja rada dla rodziców to zaakceptowanie komunikacji online jako naturalnej części współczesnego świata.