Jak grać w Fortnite na telefonie?

Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier typu Battle Royal. W rozgrywce bierze udział do 100 osób, a zwycięzcą zostaje ostatni gracz na mapie. Liczne turnieje i światowej sławy gracze sprawiają, że do Fortnite dołączają kolejni użytkownicy. Dużym zainteresowaniem cieszy się wersja gry na telefon, dzięki której można prowadzić rozgrywkę na urządzeniach mobilnych.

Jak zainstalować Fortnite na telefonie?

W celu zainstalowania Fortnite na telefon gracz powinien dokonać rejestracji na stronie Fortnite.com. Po rejestracji otrzyma wiadomość, w której znajdzie się link do instalacji Fortnite. Gra jest również dostępna w aplikacji Epic Games w sklepie Samsung Galaxy. Użytkownicy mogą również prowadzić rozgrywkę, jeśli pobrali Fortnite za pośrednictwem Google Play. Sklep oferował Fortnite w wersji 13.40.

Instalacja Fortnite na telefonie jest możliwa, jeśli gracz posiada wydajny smartfon. Liczba modeli kompatybilnych z Fortnite jest długa. Znajdują się na niej modele takie jak: Samsung S8 i S9, Galaxy Note 9 i 10, Huawei P20 i P20 Pro, a także Huwei Mate 10 Pro. Fortnite działa również na części telefonów marki motorola, Nokia i OnePlus.

Więcej o telefonach do gier przeczytasz w serwisie https://gaming.komputronik.pl

Fortnite — wymagania sprzętowe dla smartfona

Fortnite to gra, która działa jedynie na wydajnych telefonach. Uruchomienie jej na starym smartfonie bez odpowiednich podzespołów jest niemożliwe. Fornite działa przede wszystkim na flagowcach z systemem Android. W przypadku telefonów spoza listy możliwe jest prowadzenie rozgrywki w Fortnite, jeśli pobierze się poprawkę do gry.

Do gry w Fortnite potrzebna jest przede wszystkim wydajna karta graficzna i pamięć RAM 4 GB. Dobrym wyborem są również telefony z dużym wyświetlaczem. Im większy ekran, tym wygodniej prowadzi się rozgrywkę. Małe wyświetlacze utrudniają poruszanie się po mapie i wykorzystywanie różnych rodzajów broni.

Przeczytaj więcej: https://gaming.komputronik.pl/g/fortnite-na-telefon/

Jak grać w Fortnite na telefonie?

Gracz na początku gry w Fortnite musi zadecydować, w jaki sposób chce strzelać z broni. Możliwe są trzy sposoby oddawania strzałów. Strzał może odbywać się automatycznie, poprzez dotknięcie w jakimkolwiek miejscu ekranu lub poprzez specjalny przycisk. Początkującym poleca się wypróbowanie na początek strzałów automatycznych. Gdy bohater patrzy w kierunku celu, broń automatycznie oddaje strzał.

Opcja “dotknij gdziekolwiek” daje lepszą kontrolę nad bronią i jednocześnie nie wymaga naciskania ekranu w konkretnym miejscu. Gracz może strzelać z broni, gdy naciśnie palcem w dowolnej części wyświetlacza. Strzelanie po naciśnięciu przycisku jest opcją kierowaną do doświadczonych graczy. Dzięki niej strzały są precyzyjne, jednak do prawidłowego korzystania z funkcji niezbędny jest perfekcyjny refleks.

Jakie rodzaje broni są dostępne w Fortnite na telefon? Do automatycznego wystrzału najlepiej sprawdzają się: strzelby, pistolety i pistolety maszynowe, karabiny szturmowe oraz broń ładowalna typu minigun. Funkcja dotknij gdziekolwiek i specjalny przycisk umożliwiają natomiast używanie: broni białej, kilofów, łuków, broni snajperskiej, granatów, wyrzutni rakiet i bandażownicy.

Fortnite na telefon jest w pełni przystosowany do sterowania na ekranie dotykowym. Gracz może powiększać i pomniejszać niektóre przyciski, a wchodzić w interakcję z przedmiotami na mapie poprzez dotykanie ekranu. Dzięki temu prowadzenie rozgrywki jest łatwe i nie wymaga wykonywania skomplikowanych czynności.

Czy Fortnite jest dostępny za darmo?

Gra Fortnite jest dostępna bezpłatnie w formie aplikacji Epic Games. Instalator zawiera pełną wersję gry, którą można zainstalować na telefonach spełniających wymagania sprzętowe. W darmowej wersji gry dostępne są wszystkie rodzaje broni i funkcje. Gracz nie musi dopłacać, by uzyskać przewagę nad przeciwnikami. Do wygrania rozgrywki wystarczają umiejętności zdobywane podczas przemierzania kolejnych map.