Jak zarabiać na graniu w gry komputerowe?

Gry komputerowe najczęściej kojarzone są z rozrywką, której oddajemy się w wolnym czasie. Warto jednak wiedzieć, że na grach mogą zarabiać nie tylko ich producenci, ale również sami gracze. Z odpowiednią wiedzą i mobilizacją dość łatwo jest bowiem zarabiać, grając w gry komputerowe, a poniżej prezentujemy kilka sposobów na to, jak tego dokonać.

Zarabianie na graniu w gry komputerowe przez streaming i nagrywanie

Wraz z rozwojem platformy YouTube powiększała się także chęć ludzi, do udostępniania nagrań tego, jak sami grają w gry komputerowe. Na samym początku były to filmy poradnikowe, tłumaczące jak ukończyć dany poziom. Wiele osób nagrywało również swoje szczególnie wysokie wyniki, osiągnięte w danej grze. Nieco później filmy te stały się coraz bardziej interaktywne, aż do upowszechnienia się streamingu, czyli relacji z rozgrywek komputerowych transmitowanych w sieci na żywo.

Relacje z gier sprowadzają się do nagrywania lub przesyłania rzeczywistego obrazu z ekranu gracza, wykorzystując do tego metodę przechwytywania obrazu. Różne programy do nagrywania gier wymienia skleppc.pl, a dostępna lista zawiera także rozwiązania proste i darmowe, dzięki którym praktycznie każdy będzie mógł zacząć streaming swoich rozgrywek. Przechwyconą i nagraną sesję z gry w łatwy sposób można bowiem edytować i opublikować, na przykład na YouTube.

Jak zarabiać na graniu w gry komputerowe przez sprzedaż przedmiotów?

Grając w gry, szczególnie sieciowe, często można pozyskać unikalne przedmioty. Sprzedaż tych nagród jest jedną z możliwych metod na to, jak zarabiać na graniu w cs go lub World of Warcraft. Zasada działania jest tu dość prosta. Gra wynagradza użytkownika pewnym przedmiotem cyfrowym, na przykład bronią lub nakładką kolorystyczną, z której gracz może skorzystać lub przekazać innej osobie. Ze względu na to, że przedmioty te różnią się statystykami w grze lub rzadkością, generują one popyt, a tym samym mogą osiągać wyższe lub niższe ceny

Aby sprzedać przedmiot w grze, wystarczy wejść w jego posiadanie, a następnie skorzystać z wewnętrznej lub zewnętrznej giełdy. Warto wspomnieć, że wymiana tego rodzaju może bazować na walucie przyjętej przez grę lub innej, dowolnie ustalonej przez graczy.

Zarabianie na graniu w gry komputerowe przez farming

Sama sprzedaż przedmiotów może być nieco irytująca, dla osób, które szukają bardziej przewidywalnego sposobu na to, jak zarabiać na graniu w gry komputerowe. Jednym z bardziej sprawdzonych sposobów na zarobek w grze, jest farming, czyli ciągłe wykonywanie powtarzalnych zadań z wysokim prawdopodobieństwem sukcesu. W grach typu MMO RPG, na przykład World of Warcraft, farming sprowadza się do wykonywania najprostszych zadań, najczęściej z początkowych etapów gry, które generują dużą ilość surowców lub waluty wewnętrznej w grze.

Możliwość faktycznego zarabiania pojawia się w momencie, kiedy gracz uzyska wystarczająca ilość waluty wewnętrznej, na przykład, aby zakupić tak zwany WOW Token, który umożliwia opłacenie subskrypcji za dostęp do gry przez miesiąc. Żeton ten można oczywiście wykorzystać i samemu zaoszczędzić na abonamencie, ale można go również odsprzedać innym użytkownikom z wykorzystaniem dowolnej waluty.

Jak więc widać, to jak zarabiać za granie w gry, nie jest aż takie trudne. Jednym z bardziej popularnych sposobów, jest nagrywanie i publikacja własnych rozgrywek na serwisach typu YouTube. Możliwe jest również zarabianie na graniu w gry komputerowe, przez sprzedaż uzyskiwanych podczas gry przedmiotów. Dobrze również pamiętać, o popularnym w grach sieciowych modelu farmienia, który daje możliwość zarabiania za granie w gry komputerowe, przez wykonywanie odpowiednich czynności i wymianę waluty wewnętrznej.