Mody do Wiedźmin 3 – Lista 9 najlepszych modów!

Wiedźmin 3: Dziki Gon to jedna z najlepszych gier RPG wszech czasów, przez co nie każdy jest przekonany do instalowania dodatkowych modyfikacji. Wielu graczy myśli, że jakakolwiek ingerencja w grę może tylko pogorszyć jej jakość Ale jeśli wybierzemy tylko najlepsze mody, Wiedźmin 3 może być – choć ciężko w to uwierzyć – jeszcze lepszą grą.
A z pewnością wygodniejszą, co jest mile widziane podczas drugiej lub trzeciej podróży przez Północne Krainy. Nawet Geralt od czasu do czasu potrzebuje zmiany, na co dowodem jest jego broda.
W poniższym artykule znajdują się nasze ulubione mody do Wiedźmin 3, przystosowane do satysfakcjonującej rozgrywki w 2021 roku. Obejmują one m. in. odświeżenie tekstur oraz ulepszenia mechanik – takie jak automatyczne grabieże i większy ekwipunek.
Walka była jednym z najbardziej krytykowanym elementów gry Wiedźmin 3, mody jednak zdołały w pewnym stopniu rozwiązać ten problem. Niektóre modyfikacje na naszej stronie wprowadzają kilka zmian w mechanice walki, by była ona przyjemniejsza i bardziej wymagające. Dzięki modom możesz nawet sprawić, że Geralt będzie wyglądał bardziej jak Henry Cavill, swój odpowiednik z serialu Netflixa.

Spis treści:

  1. Jak zainstalować
  2. Najlepsze mody do wiedzmina

Jak instalować mody Wiedźmin 3?

Jeśli chodzi o grę Wiedźmin 3, mody są stosunkowo łatwe w instalacji. Przede wszystkim sprawdź, czy Twoja karta graficzna i inne sterowniki oraz system Windows są aktualne. Upewnij się również, że masz trochę wolnego miejsca – najlepiej 10 GB lub więcej, gdyż w grze Wiedźmin 3 mody graficzne potrafią ważyć naprawdę dużo. 

Istnieją 3 sposoby instalowania modyfikacji do Wiedźmina 3:
– Mod Manager do gry Wiedźmin 3; 
– Menedżer NexusMods;
– Instalacja ręczna.
Ogólnie zalecamy skorzystanie z instalacji ręcznej, ale poniżej znajduje się zestawienie dostępnych opcji. Niezależnie od wybranego sposobu, najlepiej jest uruchomić grę po zainstalowaniu każdego moda po kolei (lub przynajmniej co kilka modyfikacji), aby upewnić się że wszystko działa jak należy Ułatwia to rozwiązywanie wszelkich potencjalnych problemów.

Menedżer modów

Gdy chodzi o produkcję Wiedźmin 3, mody najłatwiej zainstalować przez specjalny Mod Manager. Chociaż NexusMods ma swojego dedykowanego menedżera modów Vortex, w przypadku trzeciego Wiedźmina może działać on różnie. Mod Manager do Wiedźmina 3 pozwala zainstalować/odinstalować i włączyć/wyłączyć wszystkie modyfikacje w jednym miejscu. Mimo to niektóre mody będą wymagały ręcznej instalacji. Dlatego zawsze najlepiej jest przeczytać instrukcje dotyczące konkretnej modyfikacji. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z instalacją, sprawdź instrukcje na stronie modyfikacji, a także w zakładce z postami – jest duża szansa, że ktoś miał podobny problem.

Instalacja ręczna

Alternatywnie możesz także ręcznie zainstalować mody do Wiedźmin 3. Ta opcja jest uważana za bezpieczniejszą i mniej ryzykowną, ale zajmuje więcej czasu? Jak to zrobić?
– Przejdź do folderu instalacyjnego gry Wiedźmin 3 (… GOG/Wiedźmin 3 Dziki Gon)
– Utwórz nowy folder o nazwie „Mods”
– Pobierz mod i znajdź w środku folder lub plik zaczynający się od „mod”
– Przenieś go do utworzonego wcześniej folderu Mods
Rozwiązywanie konfliktów modów
Zdecydowanie zalecamy również zainstalowanie funkcji Script Merger. Podczas, gry uruchamiamy liczne mody, Wiedźmin 3 często może generować konflikty, ponieważ mogą one próbować zmodyfikować te same pliki gry. Script Merger rozwiąże te konflikty i umożliwi rozpoczęcie gry.

Wiedźmin 3 – najlepsze mody

HD Reworked Project -> Pobierz mod tutaj! <-

Ten mod do Wiedźmina 3 to całkowita zmiana tekstur w grze. Mod nadaje im znacznie ostrzejszy i wyraźniejszy wygląd. Jeśli grasz w wysokich rozdzielczościach, takich jak 4K, być może nie będzie to rewolucja – wiele elementów w grze, takich jak drewno czy kamień wygląda wspaniale nawet bez niej. Warto jednak zainstalować tego moda, aby sprawdzić, czy wpłynie on pozytywnie na Twoje wrażenia – utrata klatek jest niewielka, a sam HD Reworked Project naprawdę dobrze łączy się z modyfikacjami cieniowania i oświetlenia.

Immersive Camera ->Pobierz mod tutaj!<-

Jeden z najlepszych modów do Wiedźmina 3, jaki możesz znaleźć! Immersive Camera oferuje zestaw różnych opcji kamery dla wszystkich aspektów gry. Możesz oddzielnie dostosować tryb kamery do eksploracji, walki, pływania łódką, jazdy konnej i nie tylko. Modyfikacja pozwala także eksperymentować z przybliżaniem czy przesuwaniem kadru. To absolutnie genialny sposób, aby zbliżyć się osobiście do Geralta, a także upodobnić kamerę w Wiedźminie do innych gier, w których dane rozwiązaniem nam się podobało.

More Shadows ->Pobierz mod tutaj!<-

Kolejny mod do Wiedźmina 3 – More Shadows – dodaje kilka dynamicznych cieni do źródeł światła w grze. W większości są to tylko kinkiety i pochodnie, zwłaszcza na obszarach zabudowanych, takich jak Oxenfurt czy Novigrad. To subtelna zmiana w ogólnej prezentacji, ale gdy połączysz ją z kilkoma innymi modami, twój Wiedźmin stanie się o wiele ładniejszy i bardziej klimatyczny, zwłaszcza jeśli grasz na ustawieniach ultra.

Over 9000 Weight ->Pobierz mod tutaj!<-

Mod ten zapewnia ponad 9000 miejsca w naszym ekwipunku i jest absolutną koniecznością dla każdego, kto zawsze miał problem ze znalezieniem miejsca w ekwipunku. Jasne, noszenie wszystkiego po kieszeniach nie jest zbyt realistyczne, ale za to o wiele przyjemniejsze. Over 9000 Weight oznacza również znacznie łatwiejsze zarabianie pieniędzy w grze, ponieważ możesz masowo zbierać miecze i zbroje niskiego poziomu z bandytów, by potem sprzedawać je masowo najbliższym kupcom.

Fast Travel From Anywhere ->Pobierz mod tutaj!<-

System szybkiej podróży w grze Wiedźmin 3 próbuje zachować odrobinę realizmu, pozwalając ci tylko na szybką podróż z ustalonych drogowskazów na całym świecie. Może to być jednak frustrujące, jeśli jesteś w szczerym polu, kilometr od najbliższego punktu szybkiej podróży i chcesz szybko wykonać zadanie lub udać się gdzie indziej. Zawsze dobrze jest wybrać malowniczą trasę i podróżować samemu, ale na momenty gdy nie ma na to czasu warto zainstalować tego moda.

Preparations Mod ->Pobierz mod tutaj!<-

Jednym z najlepszych elementów poprzednich Wiedźminów było uczucie, że musisz przygotować się przed jakimkolwiek dużym kontraktem. Po raz pierwszy warzysz olej na upiory i upewniasz się, że masz zapas pyłu księżycowego, medytujesz i ostrzysz swój srebrny miecz.
Ten mod przywraca część starej magii, czyniąc medytację bardziej znaczącą mechaniką. Musisz medytować, aby wydawać punkty w swoim drzewku umiejętności, uzupełniać przedmioty alchemiczne i oleje oraz naprawiać przedmioty. W tym modzie jedzenie i picie podczas walki nie jest dozwolone, więc naprawdę musisz się upewnić, że wszystko jest gotowe zanim staniesz oko w oko z potworem. 

Indestructible Items ->Pobierz mod tutaj!<-

Naprawa sprzętu – podobnie jak ograniczenie wagi w ekwipunku – może być nieco męczące, zwłaszcza jeśli grasz na wyższym poziomie trudności, takim jak Marsz ku Zagładzie. Indestructible Items to mod do Wiedźmina 3, który pozwoli Ci uniknąć konieczności kłopotania się zestawami naprawczymi lub płaceniem kowalom za naprawienie Twoich rzeczy. 

Autoloot ->Pobierz mod tutaj!<-

Ten mod naprawia kolejny irytujący element Wiedźmina 3 – uciążliwy system grabieży. Dzięki niemu automatycznie złupisz wszystkich martwych wrogów w zasięgu i zdobędziesz wszystkie przedmioty w momencie, gdy otworzysz pojemnik lub zbierzesz składnik. Możesz także dostosować, co i w jaki sposób ten mod zbiera, więc postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji.

All Quest Objectives On Map ->Pobierz mod tutaj!<-

Jednym z największych ograniczeń w grze Wiedźmin 3 jest to, że możesz śledzić tylko jedno zadanie jednocześnie. Ten mod rozwiązuje ten problem, dodając oznaczniki do wszystkich zadań z twojego dziennika na mapę. Możesz także najechać myszką na znacznik, aby zobaczyć więcej informacji (takich jak zalecany poziom) i kliknąć, aby zmienić aktualnie śledzone zadanie. Kolejne świetne ulepszenie w porównaniu z podstawową wersją gry.

To, naszym zdaniem, najlepsze mody do Wiedźmin 3 które są obowiązkowe, jeśli chcesz podejść do gry po raz kolejny? Korzystasz już z któregoś z nich? A może masz swoje ulubione modyfikacje? Koniecznie daj nam znać! Warto również pamiętać, że Wiedźmin 3 nawet bez żadnych modów jest świetną grą – one tylko poprawiają drobnostki i nadają mu smaczku!