Mortal kombat 11 wymagania systemowe – czyli nie każdy PC sobie poradzi

Mortal Kombat 11 – gra pełna wspomnień

Mortal kombat 11 pc to jedenasta odsłona, jakże kultowego cyklu bestsellerowej serii bijatyk, pełnych walk, brutalności i prawdziwej frajdy płynącej z rozgrywki. Stykamy się tutaj z ulepszonym silnikiem graficznym, jak i szeregiem modyfikacji, jakie są dostępne dla naszych postaci, przy jednoczesnym zachowaniu klasycznego piękna całej gry.  Cała zabawa „tak jak i we wcześniejszych wersjach” sprowadza się do udziału w pojedynkach toczonych na różnych arenach (mamy tutaj bardzo duży wybór). Dostajemy tutaj dynamiczną akcję, pełną krwawych momentów, a dodatkowo zwieńczonych spektakularnymi fatality. Mortal kombat 11 wprowadza także szereg nowych postaci, które z pewnością będą miłym dodatkiem, jak i urozmaiceniem tła fabularnego.

Mortal kombat 11 postaci – co się zmieniło?

W przypadku tej odsłony serii oprócz standardowych i kluczowych postaci, dla całego cyklu takich jak Raiden, czy też Scorpion zetknąć się możemy z wieloma nowymi twarzami. w dniu debiutu produkcja zaoferuje ponad 20 zróżnicowanych postaci, które można dodatkowo customizować w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Nie zabraknie także między innymi Liu Kanga oraz Kotala Kahna, Johny Cage i Cassie Cage, czy też Frost’a. Pamiętajmy jednak, że Mortal kombat 11 edycja premium daje nam dostęp do większej ilości grywalnych postaci, a przy zakupie przedpremierowym istnieje szansa na odblokowanie postaci specjalnej.

Mortal kombat 11 ps4, a Mortal kombat 11 pc?

Standardowo Mortal Kombat oferuje nam kampanię fabularną, która przedstawia dalsze losy bohaterów z Mortal Kombat X. Fabuła opiera się na zakręceniu czasowym, w wyniku, którego nasze postacie stykają się ze swoimi wersjami z przeszłości. Całość podzielona jest na rozdziały, w których to kierujemy innym bohaterem. Oprócz tego przygotowano ogromne ilości zabawy dla pojedynczego gracza tj. klasyczne Wieże z szeregiem wyzwań, a także Wieże Czasu, które urozmaicają pojedynki różnymi modyfikatorami i czynnikami zewnętrznymi. Do tego dochodzi także tryb online, jak i multiplayer na wspólnym ekranie.

Mortal kombat 11 sub zero – wady i zalety

Tak naprawdę jedenaste wydanie nie daje nam nic, z czym byśmy się nie spotkali wcześniej. Oczywiście seria ta zawsze będzie budziła wiele pozytywnych emocji, jednakże nie może nam dać już nic odkrywczego. Na całe szczęście niezmiennie, najlepszym jej elementem jest walka, która dalej rajcuje każdego, przypominając mu swoje dzieciństwo, gdy dopiero pojawiała się ta seria na rynku. Oczywiście, najnowsze wydanie wiąże się z kilkoma ulepszeniami, w szczególności wizualnymi, co pociąga za sobą cenę. W efekcie Mortal kombat 11 cena plasuje się w granicach 200- 300 zł w zależności do sklepu w jakim ją zakupimy. Istotne są także wymagania systemowe.

 

Minimalna konfiguracja sprzętowa:

-system operacyjny: Windows 7 / Windows 10 (64-bit)
-Procesor Intel Core i5-750 2.66 GHz
-AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
-8GB ram
-2Gb karty graficznej
Jeżeli jednak chcemy naprawdę poczuć smak prawdziwej przygody, to musimy się przygotować, że nas sprzęt powinien być co najmniej 3 razy potężniejsze.  Ostatecznie więc nim zakupimy tą grę warto zadbać o dobry sprzęt.

 

Mortal Kombat 11 – kilka ciekawostek

W przypadku tej odsłony gry możemy nieco się zaskoczyć w przypadku wykonywania kombosów, czy też fatality. Po pierwsze nie wszystkie są dostępne od samego początku gry. Po drugie, przy wykonywaniu (w szczególności fatality) istotne będzie zachowanie odpowiedniej odległości od przeciwnika, gdyż będzie miało to wpływ na rodzaj „ostatecznego uderzenia”. Oprócz tego, niektóre specjalne ataki uruchomią się automatycznie, dopiero po wykonaniu odpowiedniej sekwencji ruchów, jak i uderzeń.  Jedenasta odsłona tej serii sprowadza jeszcze jedno, „ale”. Mowa tutaj odnośnie grafiki. O ile na PC i PS4 nie ma się czego przyczepić, to dostępność owej gry na platformach takich jak np. Nintendo Swich, powoduje, że choć działa ona w 60 klatach to „zjazd” graficzny jest bardzo widoczny.

 

Słowo podsumowania – Mortal Kombat 11 Sub zero

Mortal Kombat 11 Sub zero to dobra kontynuacja znanej i lubianej serii. Fani znajdą coś dla siebie, a i nowi gracze będą mieli możliwość zachwycić się tą rozgrywką. Istotne jest to, że dostaje y tutaj to czego chcieliśmy. Brutalnych i krwawych walk, które cieszą w każdej chwili ich trwania. Choć z jednej strony nie dostaliśmy czegoś nowego, świeżego, czy też przewrotnego, co spowodowałoby wielkie „ŁAŁ” i zdziwienie na naszej twarzy, to z drugiej strony mamy tutaj do dyspozycji dobrą, rzeczową grę, która jasną informuje nas co znajdziemy w jej środku.