Poznaj najlepsze mody do budowania minecraft

Minecraft to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych gier na całym świecie. Miliony osób w każdym wieku grają w Minecraft Forge, budując najróżniejsze obiekty i przemierzając bezkresne plansze. Osoby, które chcą jeszcze więcej i jeszcze bardziej budować, mając do dyspozycji klocki zupełnie inne od tych, które przygotowali twórcy gry, mogą skorzystać z wielu ciekawych rozszerzeń do swojej wersji. Gry takie tak Minecraft pozwalają zwiększać ich funkcjonalności dzięki modom (sprawdź je pod linkiem grywalnia.pl/wpisy/grasz-jeszcze-w-minecraft-te-mody-do-budowania-cie-zachwyca), czyli specjalny dodatkom oferującym nowe funkcjonalności dla graczy. W jaki sposób zainstalować mody w swojej grze? Czy każdy mod graficzny działa i przede wszystkim, czy bezpiecznie jest używanie modów graficznych? Na te oraz wiele innych pytań, odpowiedź znajdziecie poniżej.

Witaj w świecie minecraft forge

W sieci można znaleźć najróżniejsze paczki modów do minecraft. Niestety spora ilość z nich zawiera w sobie złośliwe oprogramowanie szpiegujące, które jest niebezpieczne dla komputera i jego użytkowników. Celem takiego oprogramowania może być wyświetlanie reklam, przekierowywanie na inne strony, a w końcu i kradzież haseł do poczty email, różnych serwisów, w tym również bankowych. Dlatego też ważne jest, aby chcąc zainstalować modyfikacje do swojej gry, korzystać wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, które poddają gruntownej analizie publikowane mody. Trzeba także pamiętać o tym, że producenci gier nie biorą odpowiedzialności za sposób, w jaki będzie zachowywać się gra po użyciu fanowskich dodatków. Nie można wykluczyć sytuacji, że stabilna do tej pory aplikacja zacznie się wieszać lub spowalniać działanie komputera.

Jak zainstalować mody do swojej wersji gry?

Osoby stawiające pierwsze kroki w świecie Minecrafta, często mają problemy z tym, jak prawidłowo zainstalować mod do swojej gry. W większości przypadków instrukcja postępowania zostaje umieszczona w paczce z modem, w pliku tekstowym. Należy go otworzyć i przeczytać sposób postępowania. Najczęściej wszystkie pliki znajdujące się w archiwum należy zapisać do folderu mods w miejscu instalacji gry. Istnieją także tzw. mody graficzne, których instalacja jest prostsza dzięki wbudowanemu pakietowi instalacyjnemu. Co zyskujemy dzięki temu, że w naszej grze pojawią się mody? Przede wszystkim są o nowe przedmioty, dzięki którym świat gry staje się jeszcze ciekawszy i bardziej zróżnicowany. Otrzymujemy również nowe funkcje, których nie przewidzieli twórcy, a o których pomyśleli najbardziej zapaleni gracze, hobbystycznie tworzący mody.