THE SIMS 4 – DODATKI

Nowe przygody, nowe możliwości – właśnie tym są dodatki w grze The Sims. Bo podobnie jak w przypadku kodów (o których przeczytasz w oddzielnym artykule na naszej stronie), choć w dużo bardziej zauważalnym stopniu – dodatki wprowadzają do gry olbrzymi powiew świeżości! Jaki? Wyjaśniamy poniżej!

The Sims 4: Śnieżna eskapada


Dziesiąty dodatek do The Sims 4 wprowadza do gry istnie zimowe szaleństwo, a także nieco orientalny klimat! Wszystko za sprawą Góry Komorebi – nowego otoczenia, inspirowanego Japonią. Z nowości, oprócz typowych śnieżnych sportów, jak snowboard, narciarstwo, sanki, wspinaczki, czy gorące źródła, pojawią się także japońska kuchnia oraz architektura.
W przypadku tego dodatku nie obyło się również bez pewnych kontrowersji. Wielu koreańskich graczy wskazało zastrzeżenia odnośnie sposobu ukazania kultury japońskiej. Wobec tego zarówno z gry, jak i z oryginalnego zwiastuna usunięto elementy, nawiązujące do okresu kolonializmu, jak kłanianie się Simów przez ołtarzykiem

The Sims 4: Życie Eko


Podążając za ekologicznymi trendami, nie mogło zabraknąć tego właśnie dodatku w The Sims 4! Dziewiąty dodatek to przede wszystkim nowe otoczenie – Evergreen Harbor, nowe aspiracje – Eko-innowator oraz Mistrz tworzenia, nowe cechy osobowości – adept recyklingu, freeganin, fanatyk ekologii oraz twórca, jak i nowe ścieżki kariery – Wolny strzelec (wytwórca) oraz miejski projektant! A to nie wszystkie z nowości!
Życie Eko to także ekologiczne obiekty, nowe cechy parceli oraz umiejętności, jak i nieznany wcześniej kwaśny deszcz. W zdumienie wprawić mogą również nowatorskie rodzaje śmierci. Na zawsze zapomnisz o usuwaniu drabinek z basenu! Wypicie soku z chrząszczy, czy zjedzenie przez muchy zdecydowanie bije konkurencję na łopatki!

The Sims 4: Uniwersytet


To już ósmy z kolei oficjalny dodatek. Co tu dużo mówić – po prostu studenckie życie w pigułce!
Nowe studenckie otoczenie – Britechester, dwie uczelnie, akademiki, kluby studenckie, stypendia oraz kredyty studenckie, kariera edukatora, inżyniera, czy prawnika, tajne stowarzyszenia, a nawet gala wręczania dyplomów! Dodatek „Uniwersytet” z pewnością przybliża graczom wszystkie uczelniane atrakcje!

The Sims 4: Wyspiarskie życie

Lazurowe wody, piękne plaże, wielkie wulkany – siódmy dodatek wprowadza do gry istny wakacyjny raj, czyli wzorowana na Polinezji Francuskiej – Sulani. Nie stać Cię na wymarzone wakacje w realu? Zapraszamy do Sulani!
Z tropikalnych nowości wymienić można możliwość poruszania się żaglówką i skuterem po oceanie, opalanie się, spotkanie z rekinami, czy delfinami, ścieżki kariery- ekologa, nurka, ratownika, czy wędkarza, nowe festiwale, rośliny, ryby oraz potrawy.
Jednak czym by były tajemnicze wody bez syren? Ich również nie mogło zabraknąć w dodatku! To nowa rasa, podobna do wampirów, czy kosmitów. Oczywiście można je tworzyć w trybie tworzenia. Charakteryzują się zaś zupełnie odmiennymi tęczówkami, detalami skóry, a także specjalnymi mocami. Mogą one zauroczyć Sima, przywoływać ławice ryb, a nawet burzę. Co więcej, syreny mają potrzebę nawadniania, o czym należy pamiętać!

The Sims 4: Zostań Gwiazdą


Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o złotych zębach u swojego Sima – ten dodatek jest właśnie dla Ciebie! A tak mówiąc poważniej – dodatek „Zostań Gwiazdą” to nic innego jak możliwość wcielenia się w rolę celebryty, poznania smaku sławy, bogactwa oraz znaczenia reputacji.
Szósty dodatek gry to także nowe otoczenie – Del Sol Valley, aspiracje – Mistrz aktorstwa oraz Gwiazda Światowej Sławy, jak również kariera jako aktor, czy influencer. Po prostu życie jak w Hollywood!

The Sims 4: Cztery Pory Roku


Pory Roku to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych dodatków The Sims, choć w przypadku The Sims 4 został wydany dopiero jako piąty z kolei. O czym tu mówić? Raczej klasyka znana z poprzednich wersji gry.
Zmienna pogoda, sezonowe zajęcia, możliwość obchodzenia świąt – czyli wszystko to co kochają gracze. Lepienia bałwana, robienie świątecznych ozdób, czy aniołków na śniegu, zbieranie miodu, świętowanie Nowego Roku, Święta Zbiorów, Dnia Miłości oraz Zimowej Fiesty z pewnością urozmaici każdą rozgrywkę! Jeśli zaś chodzi o nowe ścieżki kariery – gracz postawić może na ogrodnictwo, czy zawód botanika.
UWAGA!!! Zmienna pogoda = występowanie burz!
Większe szanse na pojawienie się piorunów istnieją wiosną, zaś ich uderzenie w naszego Sima skutkuje otrzymaniem pobudzającego nastrójnika na czas 4 godzin. Uderzenie kolejnego pioruna w tym czasie może spowodować śmierć Sima, bądź zdobyciem nastrójnika „Moc burzy” na czas 10 godzin. Czym jest owy nastrójnik? „Moc burzy” daje Simowi możliwość uderzania grzmotami w każde dowolne miejsce… a także w każdego dowolnego Sima!

The Sims 4: Psy i Koty


Można by powiedzieć, że dodatek ten jest pewnego rodzaju okrojeniem popularnych „Zwierzaków”. Wszak czwarty dodatek do The Sims 4 nie daje możliwości kontrolowania zwierząt, jak i nie wprowadza znanych z The Sims 3 koni.
Lecz o zupełnym okrojeniu mówić tutaj absolutnie nie można! W końcu dodatek ten daje możliwość zbudowania własnej lecznicy weterynaryjnej, wprowadza nowe otoczenie – Brindleton Bay, jak również umożliwa trenowanie zwierzaków oraz podejmowanie wielu innych nowych interakcji.

The Sims 4: Miejskie życie


Dodatek „Miejskie życie” to nie tylko nowe mieszkania w San Myshuno. To również miejskie ścieżki kariery, jak krytyk sztuki, krytyk kulinarny, polityk, czy osoba znana z mediów społecznościowych, a także ciekawe Festiwale, w których uczestniczyć mogą nasi Simowie. Odwiedź Fastiwal Smaków, Humoru i Harców, Zlot Zapaleńców, Miłości, czy Pchli Targ i ciesz się miejskim życiem razem z trzecim oficjalnym dodatkiem The Sims 4!

The Sims 4: Witaj w pracy


Tak naprawdę jeden z ciekawszych dodatków do gry! O ile wakacje szybko mogą się znudzić, wypróbowanie nowych ścieżek zawodowych zajmuje nieco czasu!
„Witaj w pracy” daje możliwość sprawdzenia swoich sił w karierze naukowca, detektywa oraz lekarza, a także w prowadzeniu własnego biznesu. Korzystać można także z nowych umiejętności, czyli pieczenia i fotografowania – sprzedaż własnych dzieł to szansa na przypływ dodatkowych simoleonów!

The Sims 4: Spotkajmy się


Zwiedzanie Windenburg, personalizowanie klubów, rywalizacja z innymi klubami, nowe umiejętności: didżejskie oraz taneczne, niesamowite imprezy w dowolnie wybranym miejscu, czy tworzenie unikalnych styli – The Sims 4: Spotkajmy się to dodatek z pewnością nastawiony przede wszystkim na rozwój relacji towarzyskich!

Sprawdź kody do wszystkich odsłon Simsów!